CsAkEgymillió csillag és X. Csángónap Csíkban

Kedves Barátaink!

Szombati programként ajánlom figyelmetekbe a Caritas szolidaritási akcióját a szegényekért (november 1-14 közötti kampányról van szó), és ma, november 12-én délután 17 órakor több romániai város csatlakozásával gyertyagyújtással teljesedik ki a 13 éves múltú megemlékezés. A programról, további segítési lehetőségekről innen értesülhettek, a cél minden országban közös: az összetartozás szellemének, az emberi szolidaritás érzésének erősítése, figyelemfelhívás a társadalom peremére szorultak felé, ezek megsegítése lehetőségeinkhez mérten, és minden meggyújtott gyertya egy rászorulót jelképez. Városunkban a Petőfi utca középtája lesz megvilágítva, ide várunk mindenkit, aki egyetért a kezdeményezéssel, és egyéb tárgyakkal is segíteni tud. Minden egyes, 859-es telefonszámra küldött üzenettel két eurót lehet adományozni a szegényeknek.

Egyesületünk az Alzo vendéglő előtt fog gyülekezni 16.45 -től, hogy majd közösen vásárolunk, és gyújtunk gyertyát a rászoruló családokért. Gyertek, csatlakozzatok Ti is!

Vasárnap, november 13-án Csángónapra hívunk Titeket!

Az esemény Hargita Megye Tanácsa és a Hargita Megyei Kulturális Központ szervezésében történik, és a mottója a száz éve született Lakatos Demeter csángó költő verssora: „Moldovának tájairól érkezem…”.

A napot ünnepi szentmise indítja 11 órától a Millenniumi templomban, ahol a moldvai csángókért szól a harang

16 órától a Megyeháza márványtermében folytatódnak a programok:
– irodalmi műsor a Csíkszeredában tanuló moldvai diákok előadásában
– Halász Péter előadása Lakatos Demeter születésének 100. évfordulója alkalmából
– Csángó szerzők az irodalomban – Farkas Gábor irodalomkritikus előadása
– közönségtalálkozó moldvai csángó szerzőkkel, alkotókkal. Meghívottak: Duma András, Iancu Laura, Nyisztor Tinka, Perka Mihály. Moderál: Borbáth Erzsébet.
– kiállításmegnyitó Petrás Mária keramikusművész és Ádám Gyula fotográfus alkotásaiból

Közreműködik:
a Gyermekek Háza Borsika tánccsoportja

Kellemes időtöltést, megemlékezéseket kívánunk!

Bejegyezve Események, Közérdekű, Szociális címkézett , , . Bookmark the permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Szólj hozzá

Email címed nem kerül nyilvánosságra. Kötelezően kitöltendő mezők * jelölve

A következő HTML jelölések vannak engedélyezve: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .