Események,  Közérdekű

A Babahordozás Hete Csíkszeredában

Sziasztok,

Első ízben kerül CsAkEgyes szervezés alá a városunkban Albert Csilla édesanya által III. alkalommal megszervezett, de nemzetközileg a IV. Babahordozási Hét, azaz napok, október 12 és 14-e között. Az idei év mottója: „A World of Possibilities – A lehetőségek világa” a közelségből tágít a környezetünk fele, a szorítás, átölelésből a szélesebb, színesebb világ fele, a szülőtől a társadalom irányába. Az egészséges babahordozás életformává alakult városunkban is, mondhatni szerencsések a csíki anyukák, akik 2008 óta felzárkózhattak a kötődő nevelés elkötelezett anyukái mellé, és mára már valóban kultusszá nőtte ki magát a testünkre kötözött, biztonságot, meleget, szívhangot, maximális testkontaktust biztosító hordozás. A gyerekeink iránti szeretetet mi sem tükrözhetné jobban, mintsem az a közelség, amellyel egyik vagy másik típusú hordozókellékkel magunkra rögzíthetjük őket, és résztvehetnek a napi aktivitásainkban, egészen közelről érezhetik édesanyjuk lelkiállapotát, kisugárzását, békességre, türelemre, önzetlenségre tanítva minket ragaszkodásukkal. Azonnal figyelmetekbe is ajánlunk számunkra két kedves honlapot is, ahonnan csemegézhettek a szebbnél szebb, változatosabb stílusú hordozók között: Gödri Réka honlapja a Wrapmama, és a Tarczali Mónika Erdélyi hordozója.

És akkor a jövő heti eseményről pár szóban: köszönjük a Városi önkormányzatnak, hogy újabb rendezvényünket támogatta, valamint szükséges megemlítenünk a Hargita Megye Tanácsának segítőkész munkatársait is, akik a helyszínt tették lehetővé a szervező anyukáknak (Albert Csilla, Elekes Olgi és Márdirosz Ágnes) a Megyei Tanács épületében. A kisebb gyerekeket sem kell otthon hagyni anyának, mivel igyekszünk folyamatos játszósarkot biztosítani nekik! A részletes program pedig így fest:

Október 12, szerda:  11.00: Megnyitó (15-ös terem) 11.10: Gravida relaxată, mamă fericită – Ditta Depner hipnoszülés-tréner, Brassó – román nyelven, fordítással (15-ös terem15.00: Hordozós séta, indulás a Központi parkból Amfiteátrumban: 16.00 Fotókiállítás a tematika kapcsán 16.10: Belső erőforrások foganáshoz, kihordáshoz, kiengedéshez, hordozáshoz – Magdás Emese, intimtorna tréner, Nagyvárad 17.00: Újszülött és gyermek elsősegélynyújtás – dr. Turucz Emilia és dr. Kővári Andrea, a marosvásárhelyi SMURD orvosai Október 13, csütörtök: 10.00:  Kézműves foglalkozás anyukáknak Tőzsér Kingával 15.00: Környezettudatosan az egészségünkért – Székely Anett, Gyergyószentmiklós 16.00: Ősi anyai ösztönök avagy káros-e a majomszeretet?   Suba Mónika, pszichológus, Marosvásárhely 17.00: Kötözzek? Csatoljak? – Tarczali Mónika, baba- és gyermekhordozási tanácsadó, Marosvásárhely Október 14, péntek: 16.00: Az anyatej szerepe a csecsemő táplálásában Salamon Szidónia, kémikus, Csíkszereda 17.00: A hordozásról a gyógytornász szemével Tóth Anna Mária, gyógytornász, Sepsiszentgyörgy 18.00: Óvodaérett gyermekek és szülők – Suba Mónika, pszichológus, Marosvásárhely

Szeretettel várunk mindenkit, gyertek el erre a színes rendezvényünkre, és bármilyen kérdéseitekkel forduljatok bizalommal Csillukához a 0740090150 telefonszámon!

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .