Tanügy

Levelek Bukarestbe

Kedves Mindenki!

Szerda, május 25-én délután 17.00 órakor a Román Szenátus Oktatási, Tudományok, Ifjúsági és Sport Bizottságának elnökének, Mihail Hărdău professzor úrnak megírt leveleinket bélyegezzük fel a csíkszeredai 1.es számú postahivatalban. Itt találkozunk mindazokkal, akik maguk is szeretnének csatlakozni, azaz támogatják a történelem és földrajz tantárgyaknak magyarul történő oktatását az iskolákban (V-XII osztályok).

Az anyanyelven történő tanulás metodikáját, ennek pszichológiai kihatásait a gyerekekre nem részletezzük, de az anyanyelvünkön történő tanítás, oktatás elsődleges emberi jogunk kisebbségként is, ha már demokratikus és EU tagállamról beszélünk Romániáról. Az ország arculatán nemhogy csorbítana, de emelné ennek nívóját, közösségi- és nemzeti érzékenységét, a toleranciát.

Egyesületünk is hamarosan megfogalmaz egy levelet, melyet alá lehet írni csütörtöktől. Jelezni az info@csikianyak.ma címre lehet, kérjük megadni az elérhetőséget a levélben.

Egy elkészült levélmodellt is közzéteszünk, scrisoare Senat címmel, megtekinthető, módosítható. Egyesületünk a Csík Területi Ifjúsági Tanácsának kezdeményezésére reagált, és örvendünk, hogy vannak fiatal civilszervezetek, akik véleményt nyilvánítanak, kiállnak az anyanyelvi oktatásért, a jövő nemzedék jogai mellett.

Postacím, ahová a levelet kell küldeni:

Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport

În atenţia Dlui. Prof. Mihail Hărdău

Calea 13 Septembrie nr. 1-3, sector 5, Bucuresti, 050711, Romania

Vagy e-mailen a: cinv@senat.ro címre.

Megjegyzés: a csatolt levelet, vagy személyesen megfogalmazottat külföldről, belföldről el lehet küldeni. Fontos, hogy a levél kapcsolódjon a témakörhöz, azaz a hallgatólagosan elfogadott tanügyi törvénymódosítás ellen.

Köszönjük!

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .