Levelek Bukarestbe

Kedves Mindenki!

Szerda, május 25-én délután 17.00 órakor a Román Szenátus Oktatási, Tudományok, Ifjúsági és Sport Bizottságának elnökének, Mihail Hărdău professzor úrnak megírt leveleinket bélyegezzük fel a csíkszeredai 1.es számú postahivatalban. Itt találkozunk mindazokkal, akik maguk is szeretnének csatlakozni, azaz támogatják a történelem és földrajz tantárgyaknak magyarul történő oktatását az iskolákban (V-XII osztályok).

Az anyanyelven történő tanulás metodikáját, ennek pszichológiai kihatásait a gyerekekre nem részletezzük, de az anyanyelvünkön történő tanítás, oktatás elsődleges emberi jogunk kisebbségként is, ha már demokratikus és EU tagállamról beszélünk Romániáról. Az ország arculatán nemhogy csorbítana, de emelné ennek nívóját, közösségi- és nemzeti érzékenységét, a toleranciát.

Egyesületünk is hamarosan megfogalmaz egy levelet, melyet alá lehet írni csütörtöktől. Jelezni az info@csikianyak.ma címre lehet, kérjük megadni az elérhetőséget a levélben.

Egy elkészült levélmodellt is közzéteszünk, scrisoare Senat címmel, megtekinthető, módosítható. Egyesületünk a Csík Területi Ifjúsági Tanácsának kezdeményezésére reagált, és örvendünk, hogy vannak fiatal civilszervezetek, akik véleményt nyilvánítanak, kiállnak az anyanyelvi oktatásért, a jövő nemzedék jogai mellett.

Postacím, ahová a levelet kell küldeni:

Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport

În atenţia Dlui. Prof. Mihail Hărdău

Calea 13 Septembrie nr. 1-3, sector 5, Bucuresti, 050711, Romania

Vagy e-mailen a: cinv@senat.ro címre.

Megjegyzés: a csatolt levelet, vagy személyesen megfogalmazottat külföldről, belföldről el lehet küldeni. Fontos, hogy a levél kapcsolódjon a témakörhöz, azaz a hallgatólagosan elfogadott tanügyi törvénymódosítás ellen.

Köszönjük!

Bejegyezve Tanügy címkézett . Bookmark the permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Szólj hozzá

Email címed nem kerül nyilvánosságra. Kötelezően kitöltendő mezők * jelölve

A következő HTML jelölések vannak engedélyezve: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

*

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..