• Egészségügy,  Események,  Közérdekű,  Közlemény

    Április 16 – szülészeti látogatás

    A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, partnerségben a Csíki Anyák Egyesületével, 2025. április 16-án, szerdán, 15 órai kezdettel szervez szülőszoba-látogatást.
    A beszélgetés keretében a kórház szülészeti és újszülöttgyógyászati osztályainak szakemberei ismertetik a babát váró párokkal a legfontosabb tudnivalókat:
    Dr. Major-Rácz Tímea szülész-nőgyógyász, Tamás Mónika szülésznő, laktációs tanácsadó, Dr. Fülöp Hajnal újszülöttgyógyász, Márk Katalin, az újszülöttgyógyászati osztály főasszisztense, Tulit-Incze Ágnes pszichológus és Albu-Gáll Édua gyógytornász.
    A személyes találkozó helyszíne a kórház könyvtára lesz.
    Szeretettel várjuk!
  • Események,  Összefoglaló

    Magyar Nők a Jövő Nemzedékért 2025 – konferencia Lakiteleken

    Március 28-30. között részt vettünk a lakiteleki Hungarikum Ligetben megszervezett Magyar Nők a Jövő Nemzedékért 2025 konferencián. Az Európai Regionális Szervezet (ERGO) és a Magyar Védőnők Szakmai Szövetsége által szervezett előadássorozat pénteki napján közel kétszázötvenen vettek részt a világ minden tájáról, a gondosan összeállított program keretében az előadók az anyaország mellett az elszakított országrészekből érkeztek, és mutatták be munkásságukat, így Erdély, Partium, Kárpátalja, Felvidék, Délvidék mellett a diaszpórából – Kanada, Amerikai Egyesült Államok, Izrael, Venezuelából is érkeztek hölgyek. A rendezvényre meghívást kapott Gróf Nádasdy Borbála írónő is, aki jelenlétével, üde és realista életszemléletével igencsak emelte az amúgy is színvonalas rendezvényt. A pénteki érkezés után megtörténtek a beszámolók, szombaton pedig kezdődhetett a tartalmas konferencia a Kárpátia rendezvényteremben, ahol közel 80 védőnő is részt vett, illetve az ERGO korábbi rendezvényeiről is ismert előadók, köztiszteletnek örvendő személyiségek, barátok. A program itt tekinthető meg.

    Az esemény több különleges pillanatot tartalmazott, ilyen volt például a fővédnökséget vállaló Lezsák Sándor úr, az Országgyűlés alelnöke szombati köszöntője, aki éppen egy erdélyi körútról érkezett vissza Lakitelekre, és mesélt a hagyományaink megőrzésének fontosságáról összehasonlítva az Nyikó-menti falvak lelkipásztorának közösségépítő munkásságát a szervezők áldozatos munkájával, de ilyen megható pillanat volt megemlékezni néhai Potápi Árpád János államtitkár úrról is egy rövid videóban, hisz éppen 28-án volt az ő születésének dátuma is. De hallhattunk előadást a boldogságról is, a magyar családokat segítő intézkedésekről, az oktatás fejlesztéséről, és kecskemét polgármesterasszonyától Szemereyné Pataki Klaudiától a női vezetők erősségeiről is.

    A háromnapos rendezvényt különböző kulturális elemek is színesítették, a szervező Ékes Ilona férje, Boros András első este furulyaszóval kísérte a beszélgetésre összesereglett társaságot a Hungarikum Liget ebédlőjében, majd a szombat este táncházzal zárult a kecskeméti Mátyás Király Citerazenekar közreműködésével, és vasárnap a konferencia misével zárult, melyet dr. Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye püspöke és Bagi Ferenc lakiteleki plébános celebráltak. Köszönjük a lehetőséget!

    A Kecskeméti Televízió híradásában ez hallható: https://www.youtube.com/watch?v=g3y1220A2bs

  • Események,  Közérdekű,  Közlemény,  Workshop

    Húsvéti tojásírás Bíró Gyöngyi hagyományőrzővel

    Idén is készülünk a hímestojás-írásra Nagyhéten, ezért a Hargita Megyei Kulturális Központ társszervezésében megszervezzük a családias hangulatú, nagyobb gyermekeknek is ajánlott húsvéti tojásírást 2025. április 17-én, csütörtökön 17 órától.
    Helyszín a Kulturális Központ új helyszíne, a Márton Áron Kult. Központ (a Kerekecske Gombocska bolttal szemben Mihai Eminescu u. 3/A).
    Hozni szükséges kifújt vagy keményre főtt (zsiradékmentes) tojást, pamut törlőrongyot a viasz eltávolítására, kesicét/írókát, akinek van, amúgy íróeszközt (több félét is) a helyszínen is be lehet szerezni Bíró Gyöngyi hagyományőrzőtől.
    A mintákat, tojásfestéket a szervezők biztosítják.
    Rendezvényünkre várjuk a sportoló idősebb korosztályt is, akik már télen a mézeskalács-íráskor megtapasztalhatták a meghitt hangulatot ugyanezen helyszínen. És persze más érdeklődőket is várunk szeretettel.
    A részvétel adományalapú!

    Társszervező: Hargita Megyei Kulturális Központ

  • Események,  Közérdekű,  Közlemény

    Nekifutunk negyedszer is – azaz indul a 4. Fuss Neki Csík!

    Kedves Barátaink!

    Mivel múlt évben nem sikerült mindent befejezni a 2024-es FussNeki program-nyújtotta támogatásokból, egyesületünk gondolt egy merészet, és ’25-ben is nekilendül, összegyűjti erejét, és nagyköveti toborzásba lendül, de még mielőtt megteszi ezt, gyorsan beküldi jelentkezését a szervezők fele.

    Várunk szeretettel, ha csapatunkat gazdagítanátok (info@csikianyak.ma), a szervezési ciklusokról, programról részletesen itt olvashattok: https://csik.fussneki.ro/ . Ráadásul a honlap Archívum szekciójában az előző évek résztvevőiről, az összegyűlt adományok mértékéről is olvashattok.

    Köszönjük The House, hogy gondoltatok ránk!

  • Események,  Közérdekű,  Közlemény,  Pályázat

    17-ik Életmese pályázat meghirdetése – Mosolyvirág Nagycsaládosok Egyesülete, Debrecen

    A továbbiakban közzétesszük a debreceni egyesület felhívását!

    Tisztelt Leendő Pályázónk!

    Kárpát-medencei Életmese írói pályázatunkat 17. éve hirdetjük meg a gyerektől a felnőtt kategórián át mindenki számára. A zsűri által kiválasztott írásokból minden évben kötetet szerkesztünk, melyeket megtalál a mosolyvirag.hu honlapunkon is.

    Mindenkinek van családi története. Ha leírja, beküldi pl. mások számára is tanulságként, példaként szolgálhat.

    A megosztásokat ezúton is nagyon köszönjük!

    Alig várjuk az ez évi, 17. kiírásunk beérkező pályamunkáit, hogy a legjobbakat kötetünkben publikálhassuk!

    A csatoltan küldjük pályázati felhívásunkat, ahol a további részletekről tájékozódhat.

    Kedves Családok!

    Kérünk Benneteket, hogy írjatok életmesét, valamint az általatok ismert iskolákba, személyek számára juttassátok el pályázati felhívásunkat.

    A megosztásokat ezúton is nagyon köszönjük!

    Barátsággal, köszönettel: Beke Margit és Radnainé Filep Ildikó

    Életmese írói pályázat felhívás2025

    17. Kárpát-medencei

    Életmese írói

        Pályázat felhívása

    „A szülők, nagyszülők, dédszülők életmeséi”

     „Amikor kicsi voltál / Amikor kicsi voltam…”

    Minden család őriz családi történeteket. Mi ezeket várjuk szeretettel!

    Kérjük írja le, és küldje el pályázatunkra!

    Igaz történeteket, történetcsokrokat várunk műfaji kötöttség nélkül.

     A pályázók műveit négy korcsoportban bíráljuk el:

    1. 10 éves kor alattiak (alsósok)
    2. 10-től 14 éves korig (felsősök)
    3. 14-38 év közöttiek
    4. 38 év felettiek

    Beküldési határidő: 2025. február 01. – 2025. április 20.

                                                                                                       Eredményhirdetés: 2025. május 15.

                                                                                                       Díjkiosztó ünnepség: 2025. június

    A pályázat beküldése egyúttal a kötetben való megjelenéshez való hozzájárulás is.

    Valamennyi korcsoportot külön díjazzuk.

    A pályaműveket max. 20 oldal tejedelemben, kizárólag .doc vagy .rtf formátumban,

    elektronikusan az eletmese2025@gmail.com email címre várjuk, az adatlappal.

     Aki tudja, az az online adatlapot töltse ki a pályázat beküldésével. Az online adatlap linkje: https://forms.gle/Rc8StBBsm2jJgror6

    Természetesen szeretettel fogadjuk a hagyományosan kitöltött adatlappal érkező pályázatokat is!

    A pályázat további részleteiről érdeklődni lehet:        +36 20/312-8584, +36 30/928-0899

    A korábbi évek pályázati anyagából szerkesztett köteteinket honlapunkon is megtekinthetik: www.mosolyvirag.hu

                                                                Kiíró: „Mosolyvirág” Nagycsaládosok Debreceni  Egyesülete

    4031 Debrecen, Angyalföld tér 11.

  • Cikk,  Események,  Közérdekű,  Összefoglaló

    MPPPOT kongresszus

    Idén is feltöltődés volt részt venni a Magyar Pre- és Perinatális Pszichológiai és Orvostudományi Társaság éves kongresszusán, találkozni sok régi ismerőssel, és helyi szakemberekkel is, korábban meghívott előadóinkkal.
    Reméljük hamarosan elérhetőek lesznek egyes előadások, videóanyagok is, addig hadd beszéljenek a képek a két nap hangulatáról. Köszönet a szervezőknek!
  • Egészségügy,  Események,  Közérdekű,  Közlemény

    Március 4 – szülészeti látogatás

    A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, partnerségben a Csíki Anyák Egyesületével, 2025. március 4-én, kedden, 15 órai kezdettel szervez szülőszoba-látogatást.
    A beszélgetés keretében a kórház szülészeti és újszülöttgyógyászati osztályainak szakemberei ismertetik a babát váró párokkal a legfontosabb tudnivalókat:
    Dr. Major-Rácz Tímea szülész-nőgyógyász, Tamás Mónika szülésznő, laktációs tanácsadó, Dr. Adorján Márta újszülöttgyógyász, Márk Katalin, az újszülöttgyógyászati osztály főasszisztense, Tulit-Incze Ágnes pszichológus és Albu-Gáll Édua gyógytornász.
    A személyes találkozó helyszíne a kórház könyvtára lesz.
    Szeretettel várjuk!
  • Események,  Jótékonysági Katalin-bál,  Közérdekű,  Közlemény,  Pályázat

    XIV. Böngésző Játék 2024-2025-ös kiírás

    Kedves Barátaink!

    Ezen honlap jobbsó sávjában megtalálható a Böngésző Játék ikon, amire kattintva elérhetitek az aktuális pályázatunk havonta megjelenő kiírásait. Máris feltettük a karácsonyi kiadást, be lehet pótolni az első két forduló feladványát, és beküldeni együtt a harmadikkal a feladatlapon megadott lehetőségek egyik címére.

    A pályázatot múlt évtől két kategóriába soroltuk, az előkészítő – másodikos osztályosoknak külön, és a harmadik-negyedikeseknek más mesét és feladatlapot állít össze havonta Lázár Iru édesanya.

    A kiírást innen is elérhető: https://csikianyak.ma/sajat/bongeszo-jatek/.

    Facebook oldalunk, melyet érdemes követni a különböző olvasást érintő információk, felhívások, a fordulóink kapcsán. Ha további kérdések merülnek fel, hívjanak bizalommal: 0740068003.

    Várjuk a régebbi és frissen csatlakozó apróságok alkotásait, a részvétel ingyenes, és támogatóink között van a Nemzeti Együttműködési Alap – BGA Zrt., valamint az RMDSZ – Communitas Alapítvány, köszönjük bizalmukat!

  • Események,  Jótékonysági Katalin-bál,  Közérdekű,  Közlemény,  Pályázat

    CsAkEgyMézes díszítés adventben minden korosztálynak

    Pár éve már beiktattuk ezt a kedves közösségi programot az egyesületi tevékenykedéseink közé, idén annyi különbséggel, hogy sikeres pályázás során, kiemelten várjuk az idősebb generációt is a programunkra, hogy közös míveskedésünkkor együtt örüljünk a köz

    elgő ünnepeknek, beszélgessünk, majd vigyük haza a sok szép saját díszítésű mézespogácsáinkat.
    Saját süteményeket lehet hozni, díszítőszereket is, de mi is fogjuk ezeket biztosítani, cukormázat, mézeseket is.
    A programot az RMDSZ Nőszervezete támogatja, a Mosolygó Karácsony téli kiírásában veszünk részt.

    Köszönjük a bizalmat, várunk minden érdeklődőt szeretettel december 19-én csütörtökön 17 órai kezdettel a Kerekecske Gombocska bolttal szembeni saroképületben, bejárat a Márton Áron Gimnázium bentlakása felöl.
    Helyszíni támogatónk és partnerünk a Hargita Megyei Kulturális Központ!