Nincs kategorizálva

Születés hete Csíkban folyamatban

Kedves Rajongóink:),

viszonylag későn, másoknak korán jutok el odáig, hogy naponta, alkalmanként bejegyzést írjak anyabázisunkra. Gondolom, és remélem ezen még sokat változtat a jövő, és türelmeteket, megértéseteket előre is köszönöm a honlapszerkesztő csapat nevében.

Szép, gazdag, és változatos programot állítottak össze a szervezők, és örömmel jelentem a barikádok végéről, hogy büszke vagyok, hogy az egyesületünk égisze alatt került megrendezésre ez a különösen hasznos, közérdekű esemény, mely Magyarországon, és szerte a világon hagyományosan megrendezett programhét. A sokszínű hallgatói, érdeklődő réteget figyelve, egyértelművé vált számomra, hogy szükség van az „agytágításra”, informálásra, igény van a minőségi előadásokra, meghívottakra városunkban, rendezvényeinken. Ezen pedig közösen fogunk dolgozni, szervezkedni a jövőben is, mert ez köz- és szívügyünk egyaránt. Az anyaság is, de még inkább a gyerekáldás, gyerekvállalás!!!

Az eddigi programokról egészen röviden: hétfőn Születésfát ültettek a lányok Antal Attila alpolgármester úrral, majd az érdeklődők megtekinthették a Gyermekáldás és születés misztériuma fotókiállítást, ezt követően Sógor Enikő 4 gyerekes édesanya, pszichológus beszélgetett a Megyei Tanács márványtermébe összegyűlt népes társaságnak a nagycsaládról és hivatásról, majd a pre- és perinatális veszteségről, ennek feldolgozásáról, ezt követően pedig rövid szünet után Márdirosz Ágnes édesanya, szervező és színésznő adta elő a Szép Fehér Annácska balladajátékot, egy régóta dédelgetett, játszott darabot, melyben egy zaklatott lelkületű asszony osztja meg szerencsétlen sorsát a közönséggel a moldvai csángó balladák rituális finomságú hangulatában.

Ma délelőtt 10 órától Kovács Katalin La Leche Ligás szoptatási tanácsadó tartott előadást az érdeklődőknek a szoptatás öröméről és nehézségeiről, melyről bővebben olvashatnak a Székelyhonon is, köszönjük Iochom Zsolt tudosítónak, hogy ilyen lelkesen és aktívan részt vesz rendezvényeinken, és minden alkalommal gazdag képtárral látja el az internetes oldalakat. Aztán 11 órától következett egy igen fontos, és sokakat érintő kérdéskör, melyet Zakariás Éva gyógytornász mutatott be a gátizomzat minőségéről, erősségének szükségességéről szülés előtt és után. A délutáni programsorozatot Dr. Törzsök Anikó gyermekgyógyász kezdte 16 órától, és a hüvelyi úton, valamint a császármetszéssel születő baba szemszögét mutatta be a tisztes közönségnek a márványteremben. Ezután Pálffy Zsuzsanna édesanya és dúla beszélt tartalmason a szülésről, a meleg kéz szorításáról, a társról az életadást megelőző pillanatokról. Zsuzsa előadást újabb korszerű téma követte, Tarczali Mónika baba- és gyermekhordozási tanácsadó beszélt a kisbabákról, honnan jönnek, mit hoznak magukkal, hogyan élik meg a bent-kint átmenetet, hogyan segíthetünk nekik a kinti világhoz való alkalmazkodásban? Miért jó a babáknak, és miért jó nekünk, anyáknak a babahordozás? Mónika részletesen elemezte a hordozás-adta lelki és fizikális előnyeit egyaránt, és örömmel nyugtázta, hogy a teremben több hordozott kisbaba is figyelmes hallgatója volt tartalmas előadásának:).

Holnap két előadást hallgathatnak meg az érdekeltek, Dézsi Réka édesanya és dúla Magyarországról, Dunántúlról érkezik városunkba, és a nő szemszögéből megközelítve az első szülésélmény hatásairól beszélget nekünk a Megyei Tanács márvénytermében 16 órai kezdettel. Két óra múlva Bernád Ilona népi gyógyász, és szülésznő tart előadást Gyermekáldás, bábaság a Kárpát medencében, Moldvában címmel.

További ízelítőt a hátralévő programokból a Születéshete oldalon találtok, hamarosan újabb bejegyzéssel jelentkezem.

Szeretettel várunk mindenkit előadásainkra!

 

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .