• Egészségügy,  Események,  Közérdekű

    Egyesületi programok a hétre / márciusra

    Kedves Barátaink!

    Az elkövetkezendőkben igyekszünk időben értesíteni mindenkit az egyesületi programokról, ha ez eddig nem is történt ebben a formában, de várhatóan mindenre jut egyszer csak időnk. Íme a már biztosan leszögezettek márciusra:foto

    – 8., vasárnap: Guzsalyas (kötés, horgolás, javítás) az Albert atya házban 16 órától

    – 9., hétfő: Zenebölcsi Gergely Orsival az Albert atya házban 10.30 órától

    11037345_10202987084392134_1066566947034360986_n– 11., szerda: Szerdai KimeNő Rákossy-Bocskor Brigittával az Albert atya házban 10 órától (gyerekekkel, várandósan, egyedülállóan, várnak mindenkit szeretettel!)

    – 13., péntek: Tavaszi Százlábú Börze a Szakszervezetek Művelődési Házának első emeletén 17 órától

    A heti jellegű programok állandóak (vasárnap, hétfő, szerda), esetleg betegség következtében maradnak el, de erről mindig időben értesítjük a résztvevőket a lev.listán és a csíkianyák FB csoporton keresztül.

    – 21., szombat: hagyományos havi szülészeti látogatás a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, találkozás 9,50-kor a büfé előtt, az információkat Kiss Gyöngyi osztályvezető főnővértől hallják a várandósságuk harmadik trimeszterében járó kismamák és kísérőik. Vizet hozzanak a kismamák magukkal!

    – 24., kedd: a Szülők Iskolája programunk keretén belül, első alkalommal köszönthetünk helyi szülész-nőgyógyászt köreinkben, akinek nagyon köszönjük, hogy elfogadta meghívásunkat: dr. Kraft Hunor rezidens orvos jön közénk és az általános nőgyógyászati, szülészeti kérdésekre válaszol 18 órától a Hargita Megyei Kulturális Központ alagsori termében.

    – 31., kedd: harmadszorra szervezzük meg 13 másik helyi civilszervezettel közösen a Nagyböjti Szeretetmorzsa akciónkat, amikor a város főterén meleg teát és kalácsot osztogatunk a járókelőknek 16 órai kezdettel.

    Várunk mindenkit nagy szeretettel előadásainkra, programjainkra!

    A csapat!

  • Események,  Közérdekű

    Kérdezz-felelek az anyatejes táplálásról Fekete Évával

    breastfed_smallMárcius 4-én, szerdán 10.30 órától szeretettel várunk a Hargita Megyei Kulturális Központ alagsori előadójába (Temesvári sgt. 4), hogy baráti légkörben megbeszélhessétek élményeiteket, megoszthassátok tapasztalataitokat, és leginkább, feltegyétek kérdéseiteket Fekete Éva LLL szoptatási tanácsadójelöltnek, akit Székelyudvarhelyről várunk közénk. Szóljatok érintett ismerőseiteknek, babáitokat hozzátok magatokkal.

    Köszönjük ismételten a HMKK munkaközösségének rugalmas „hozzánk”állását:).
    A szervezők!

    37 kismama és sokak gyermekei jöttek el szerdán délelőtt a fenti előadásra, nagyszerű volt a hangulat, pár képet itt láthattok a rendezvényről!

  • Események,  Közérdekű

    Szülők Iskolája programsorozat in-dul!

    Kedden, február 24-én 18 órától megbeszéléssel egybekötött bemutatóra hívunk minden érdeklődőt a Hargita Megyei Kulturális Központ – Centrul Cultural Judeţean Harghita alagsori termébe, ahol feltehetitek kérdéseiteket egy meghívott közlekedési rendőrnek a megújult közlekedési szabályt illetően, és ahol megtekinthettek, a gyermekek kipróbálhatnak több méretű gyermekülést, és persze az ülések helyes beszereléséről, további hasznos tudnivalókról kérdezhetitek mindenkori partnerünket a BeSafe Romania részéről Baricz Hajnal képviselőt.

    Eseményünkön egy közlekedési rendőr is válaszol a kérdésekre, vázolja az új közlekedési szabályban megtalálható, a témához kapcsolódó változásokat.

    Mindenkit szeretettel várunk!

    IMG_20150224_181901

  • Egészségügy,  Közérdekű

    Februári kórházlátogatás

    Kedves Barátaink!

    SONY DSCA következő szülészetlátogatásra szombaton, február 21-én, délelőtt 10 órától kerül sor, melyre szeretettel várjuk a várandósságuk harmadik trimeszterében járó kismamákat és párjaikat. Az érdeklődőket Kiss Gyöngyi osztályvezető főnővér vezeti végig a szülészeti osztályon, a szülőszobákon, betekinthettek a műtőbe is.

    Találkozunk 9.50-kor a büfé előtt a földszinten. Szóljatok várandós ismerőseiteknek, barátnőiteknek.

    Nagyon fontos, hogy a kismamáknál legyen ivóvíz!

  • Események,  Közérdekű

    Februárban Házasság Hete Csíkszeredában

    Szeretettel osztom meg olvasóinkkal partnerszervezetünk, a Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokért február hetedikei programját:

    MEGHÍVÓ

    1. február 7-én a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium Dísztermében, a házasság hetében töltekezzünk Böjte Csaba testvér bölcs tanításaival

    A Csíkszeredai  Nagycsaládosok Egyesülete szeretettel  meghívja a  házaspárokat  korosztálytól  függetlenül, valamint a jegyespárokat az alábbi rendezvényre:

    A SZENTSÉGI HÁZASSÁG ÉS A KERESZTÉNY CSALÁDOK A NEMZET JÖVŐJE

    –  8.30-9.00  gyülekező

    –  9.00-10.45  Böjte Csaba OFM  testvér előadása a Szentségi Házasságról

    – 10.45-11.05  kávészünet

    – 11.05-11.35   Esztány Győző és Zita, négygyermekes házaspár tanúságtétele.

    – 11.35-12.05  Simó Gáspár, a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium spirituálisának előadása

    – 12.05-12.15  szünet (készülődés a szentmisére)

    – 12.15-13.25  Hálaadó szentmise a házaspárokért és a kárpát-medencei magyar családokért, a házassági eskü megújítása,  a kerek évfordulósok megáldása.

    – 13.25-14.00  kávészünet, beszélgetés az előadókkal, ismerkedés

    – 14.00  programzárás

    A program ideje alatt gyónási lehetőség

    Szervező:                   – Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokértcsen

    Társszervezők:           – Csíki Apák, Anyák és apróságok Krisztusi közössége

    – Házas Hétvége közössége

    – Családos Imalánc-Imaszolgálat Erdélyben

  • Közérdekű

    Januári kórházlátogatás

    Kedves Barátaink!

    A következő szülészetlátogatásra szombaton, január 24-én, délelőtt 10 órától kerül sor, melyre szeretettel várjuk a várandósságuk harmadik trimeszterében járó kismamákat és párjaikat. Az érdeklődőket Kiss Gyöngyi osztályvezető főnővér vezeti végig a szülészeti osztályon, a szülőszobákon, betekinthettek a műtőbe is.

    Találkozunk 9.50-kor a büfé előtt a földszinten. Szóljatok várandós ismerőseiteknek, barátnőiteknek.

    Nagyon fontos, hogy a kismamáknál legyen ivóvíz!

  • Egészségügy,  Közérdekű

    Decemberi szülészeti látogatás

    Kedves Barátaink!

    A decemberi szülészetlátogatásra szombaton, december 27-én, délelőtt 10 órától kerül sor.

    Szeretettel várjuk a várandósságuk harmadik trimeszterében járó kismamákat és párjaikat. Az érdeklődőket Kiss Gyöngyi osztályvezető főnővér vezeti végig a szülészeti osztályon, a szülőszobákon, betekinthettek a műtőbe is.

    Találkozunk 9.50-kor a büfé előtt a földszinten. Szóljatok várandós ismerőseiteknek, barátnőiteknek.

    Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
    Nagyon fontos, hogy a kismamáknál legyen ivóvíz!