-
Hírek a házunk tájáról
Kedves Barátaink, szimpatizánsaink!
A szeptember eleji események után pihentünk egy kicsit, de nem tétlenül telt az idő ezalatt sem. Túl vagyunk egy konstruktív vezetőtanácsi megbeszélésen, ahol sok ötlet elhangzott, megvitattuk a hamarosan sorra kerülő közgyűlésünk főbb napirendi pontjait, a tagságok minőségét, feladatköreit, béke van, az alapozás még tart, események lesznek, és együtt sokra vagyunk képesek.
Például folytatjuk a kórházi látogatásokat is, soron következő alkalomra, szeptember 27-én csütörtökön du. 17 órától kerül sor, és várjuk az érintett, várandósságuk harmadik trimeszterében lévő édesanyák, édesapák részvételét a kórház belső bejáratánál 16,50 órától. Kiss Gyöngyi főnővér bemutatja a szülészeti osztályt, műtőt, szülőszobákat és az újszülött osztályt is, válaszol a kismamák kérdéseire, miközben a jelenlévők megismerkednek az új kórházi környezettel, a szobákkal, a személyzettel is. Fontos dolognak tartjuk fenntartani ezt a jó viszonyt a kórházzal, hisz ez az elsődleges „ismerkedés” mindkét félnek fontos, meghatározó élmény.
Szombaton nagy eseményt tartunk, mert „népmeséinket szeptember végén, Benedek Elek születése napján ünnepeljük. Egyre több mesehallgató tapasztalja, hogy a meséknek kortól függetlenül helye van az életünkben. Aki elfelejtette, hogy felnőttként is szüksége van a mesékre, a gyerekekért újra előveszi, megéli a varázslatot, talán vissza is talál hozzá.
A mesemondó és hallgatósága között szoros, alkotó kapcsolat teremtődik, ebben éled újjá a mesebeszéd. Napjainkban újra vannak közösségek, amelyek a hagyományt életben tartva –vagy épp új hagyományt teremtve – mindennapjaik részének tekintik a meséket. Tanuljunk tőlük, hogy meséink ne maradjanak a tarisznyánkban, vegyük elő őket, tápláljuk velük közös életünket!” Ez áll a Magyar Olvasótársaság honlapján.A mi programunk a következő, és várunk titeket, hogy megtapasztaljátok együtt a gyermekeitekkel, hogy vannak önfeledt, egyszerűen varázslatos napok a városunkban, és az élményekről lehet beszélni, de az sem baj, ha magunkban dédelgetjük még egy kicsit a mondanivalót. Majd eljön az idő, amikor megérjük, megérünk a tanulságra is.
-
VI. Székelyföldi Családok Napja
Várunk minden érdeklődőt szeretettel, a szállítást a Megyei Tanács biztosítja, indulás szombaton reggel 8 órakor a MT parkolójából, Nagymama cukrászda közeléből, busszal. Program a plakáton!
-
Szoptatós szombati szerveződés
-
Városnapok 2012 + Szoptatás ünnepe augusztus 11-én
Kedves Barátaink!
Csütörtök délutántól rajtoltak a Városnapok, részletesebb programot itt érhettek el.Egyesületünk és levelezőlistánk ebben ez évben is készült, résztvesz a központi parkban szervezett programokon, helyszínt nyújt a szoptató, pelenkázni kívánóknak, de a megpihenőknek is, kikapcsolódásra vágyóknak is lehetőséget biztosít. Ugyanitt megemlítem, hogy a Városnapokon folytatjuk a támogatásgyűjtést a 2.9 éves májátültetés előtt álló gámosgálfalvi Gergely Szidónia-Angyalkának, akinek ezidáig 4 alkalommal 5 helyszínen sikerült gyűjtenünk összesen 4450 lejt és 60 eurót a 125000 euróba kerülő műtéthez. Adományaitokat köszönettel fogadjuk, és továbbítjuk a rászoruló családnak.Szombaton délelőtt 10 órától az egyesület tagjai Pityókafesztiválra neveztek be, számítunk mindannyiatokra a közönségszavazaton, a CsAkEgy pityókás babgulyásra szavazzatok!:)A program gazdag, a Központi park mellett több helyszínen zajlanak párhuzamosan az események, látogassatok el a Várba is.Jövő hét végére pedig szintén értékes programmal várjuk azokat, akik még nem utaztak el nyaralni, és az érdekelteket, mindenkit, ugyanis augusztus 11-én, szombaton megszervezzük az anyatejes táplálás ünnepét, a Szoptatás napját, melynek ebben az évben az „Értsük meg a múltat, tervezzük a jövőt” mottót javasolta a világzervezet. További részletek hamarosan.
Rendezvényünket a városi és a megyei önkormányzatok, valamint magáncégek támogatják, köszönjük nekik is a bizalmat!Továbbá ajánljuk a Budapesten élők figyelmébe az augusztus negyedikei sétát, több információ innen elérhető!Az alábbi linken pedig egy csodálatos füzetet találtok: http://www.lll.hu/szoptatos_fuzet2011 , használjátok bizalommal!
Szeretném továbbá kihangsúlyozni, hogy minden édesanya a legjobb anya gyermeke számára, függetlenül, hogy szoptatta, vagy nem, természetes úton szülte, vagy császármetszéssel, senki se érezze magát kirekesztve rendezvényeinkről, az előzően említett okok miatt. Rendezvényeink az egyesület alapelvei fényében kerülnek szervezésre, és a kötődő nevelést kiemelkedő és szükséges folyamatnak tartjuk, de nem elfogultan, vagy kizárólagosan!Anyaságunkban összetartozunk, egyformák vagyunk, senki sem selejt az Isten országában!Barátsággal,Beaui. Az idei Tusványost képekben az egyesület FB oldaláról tudjátok átérezni. Jól éreztük magunkat, adózunk emlékére egy különleges válogatással! Njoy! -
Tusványos, várj, jövünk!
Amíg verekedünk a szervezőkkel, hogy kerüljenek fel programjaink a hivatalos oldalra is, addig olvassátok innen, és készüljetek a nagy találkozásra, garantált hangulatban:).
Képekben a múlt év: szerda, csütörtök, péntek, szombat.

-
Gyűjtés Szidóniának!
Kedves Barátaink!
A napokban városunkban zajló Régizene fesztiválon a Maros megyében élő vámosgálfalvi Gergely Szidónia-Angyalka, 2.8 éves kislány műtétjére indítottunk jótékonysági akciót a fesztivál szervezője, illetve a csíksomlyói ferencesek segítségével.
Szidóniát júniusban diagnosztizálták májrákkal, és rövidesen kiderült, hogy állapota annyira előrehaladott, hogy augusztusban sürgős szervátültetésre kell elutazni a családnak Brüsszelbe, ahol a 125.000 eurós műtétet teljes mértékben le kell födniük.
A gyűjtésre már a csütörtök esti Miquèu Montanaro – Kobzos Kiss Tamás előadáson sor került, majd ezt folytatva a szombati programokon sikerült szépen gyűjtögetni az aprócska lánynak.
Vasárnap az alábbi előadásokon lehet adományozni Szidónia kezelésére:

Csíksomlyói kegytemplom
12:00 Lyceum Consort (Bukarest)
Mikó vár
17:00 – Gergei (Gyergyai) Albert: Árgirus királyfi históriája – a Kájoni Consort és a
Gyöngyharmat gyermekegyüttes előadása (Barót)
18:00 – Trei Parale együttes (Bukarest)
19:00 – Barozda együttes (Csíkszereda-Székelyudvarhely-Svédország)Kapcsolódó médiaanyagok:
Erdély.ma, Antena 1, Fundatia Mereu Aproape, Népújság, Népújság, Csíki Tv.
Egyéb hasznos információk:
Gergely Zsuzsánna (édesanya)
E-mail: susanaskrp@yahoo.fr
Tel: 0753150209Adományozási bankszámlaszámok:
Lej: RO32BTRL02701201573083XX – Banca Transilvania
Euró: RO78BTRL02704201573083XX – Banca Transilvania
SWIFT-kód: BTRLRO22XXX – külföldi adományok esetébenSzámlatulajdonos: Gergely József (édesapa)
Tel: 0746328497Tisztelettel felkérünk mindenkit, hogy amennyiben segíteni tud anyagiakkal, tegye meg a fenti lehetőségek alapján!
Köszönjük, és várjuk a csodálatos hangulatban zajló, záródó 2012-es Régizene fesztiválra!
-
Ezer Székely Leány Napja 2012
Sziasztok!
A múlt évhez hasonlóan, ebben az évben is CsAkEgy-sátor várja a legkisebb gyermekek szüleit is egyik legszebb ünnepségünkön a Nyeregben megtartott Székely Leányok napján, július hetedikén, szombaton!9.00 órától találkozunk a Szabadság téren a CsAkEgy-tábla alatt, ahonnan közösen, gyalogosan vonulunk fel Csíksomlyóra, majd a szentmise meghallgatása után a Nyeregbe a sátorhoz, ahol az esemény ideje alatt ásványvízzel, süteményekkel várjuk a hozzánk betérőket, csecsemőjüket szoptatni, pelenkázni, gyermekeiket megetetni érkező szülőket.
A szervezők gondolatait tolmácsolva „tisztelettel felkérünk minden székely viselettel rendelkező fiatalt és időst, hogy vegyen részt a csíksomlyói Nyeregben szervezett ünnepségen, hogy vigadjunk együtt a tánc, a dal és a zene legnagyobb székelyföldi ünnepén!”
Jelenlétükkel, viseletükkel járuljanak hozzá a rendezvény elindítóinak célkitűzéséhez, segítsék nemzeti összetartozásunk, önazonosságunk, népi hagyományaink megőrzésének megvalósulási szándékát!
A RENDEZVÉNY PROGRAMJA
8.30–9.00 óra – Gyülekező a város bejáratainál (Szentlélek utca, Brassói út, Taploca utca)
9.00 óra – Ünnepélyes felvonulás a Szabadság térre
9.30–10.00 óra – Közös tánc a Szabadság téren, majd ünnepélyes felvonulás Csíksomlyóra
10.00–18.00 óra – Kézműves kiállítás és vásár, mesterség-bemutató a csíksomlyói Nyeregben
11.00 óra – Szentmise a csíksomlyói kegytemplomban
13.00 óra – Ünnepi beszédek, résztvevők üdvözlése – Hármashalom-oltár
13.30 óra – Hagyományőrző néptánccsoportok előadásai – I. rész
16.00 óra – Közös játék, tánc és táncház
16.30 óra – A székely viselet megörökítése – közös fotó készítése
17.00 óra – Népviselet-mustra
17.30 óra – Hagyományőrző néptánccsoportok előadásai – II. rész
18.00 óra – GálaműsorAz ünnepség idei házigazdája Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatala.
Meghívottjaink: Petrás Mária népdalénekes és Kóka Rozália ének- és mesemondó.
Szervezők: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala, Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes, Ezer Székely Leány Napja Alapítvány
Társszervezők: Hargita Megye Tanácsa, Kovászna Megye Tanácsa, Maros Megye Tanácsa, Székelyföldi Kézművesek Egyesülete
Támogatók: Kulturális és Örökségvédelmi Minisztérium, Communitas Alapítvány, Tusnád Ásványvíz Rt., Csíksomlyói Közbirtokosság, Sugás Áruház, Tulipán Áruház. -
Várkő-túra a CsEKÉvel!
Sziasztok!
Hétvégén, vasárnap, július 1-én kirándulásra bátorítunk minden természetbarátot, kicsikkel, nagyobbakkal kirándulni vágyókat. Lehet autóval, biciklivel érkezni, a találkozóhely a Hargitafürdő fele vezető úton, a Panoráma vendéglő parkolójában lesz (a csibai letérőtől Hargita fele még kb. 500-800 méter), innen mennénk le az új házak irányába Várpatak fele, ahol különös játszóhely is van a gyerekeknek, Magdi néni, a túravezetőnk szerint nagy tördelt, köves terület, patak is van ott.
Orbán Balázs így írt a Várkő szikláról: “Fennebb e völgy havasias küllemet ölt, szép fenyvesek-koronázta sziklák tornyosodnak fel, melyek alján az összeszorított patak haragosan tombol sziklamedrében, a Kőzúgónál pedig szép zuhatagot alkotva rohan le. E zuhatag nem annyira nagy esése, mint környezete miatt nem csak meglepően szép, hanem nagyszerűnek mondható. Mindkét oldalán függélyesen felmeredő sziklák emelkednek, melyeknek fenyves-árnyalta alján szirtfokról zobognak le a pataknak habbá tört hullámai, ezredévek türelmével vájt gyönyörü sziklamedenczébe veszve, mely fölé függő pallókat maga a patak elsodort fatörzsekből alkot, keresztül fekteté szirtöble felett azokat, hogy legyen erkély, ahonnan elbámulja a néző vizének szeszélyes játékát, hogy legyen alap, ahonnan gyönyörködjék az ezüst hullámoknak zajongó lerohanásán”.
Na, erre a túrára várunk mindannyiatokat a CsEkésekkel.
Menet-jövet össz 5 km-ről beszélgetünk, hozzatok gumicsizmát, esőkabátot a kicsiknek, naptejet, és max 12-13 óráig be is fejezzük a sétát.
Szendvicset is pakoljatok, szőlőcukrot, vagy csokit:), s folyadékot!Találkozunk vasárnap 9-kor a Panoráma vendéglőnél!
Köszönet a Csíkszéki EKének a szrvezésért! -
Múzeumok éjszakája projekt 2012
Sziasztok!
Szombaton bábelőadással, arcfestéssel és gyermekfoglalkozásokkal készülünk a meleg, nyári napra. Várunk titeket a Várudvarba!
-
Mesepszichológia
A nyári szünet előtti, utolsó Szülők iskolájára hívunk minden érdeklődőt pénteken, 15-én 18 órától a Sapientia EMTE nagy előadójába!
Társszervező a Sapientia EMTE Gazdaság- és Humántudományok Kara, támogatónk Csíkszereda Megyei Jogú Város Önkormányzata, a belépés díjtalan, várunk szeretettel minden érdeklődőt!




